Vlora 2500 vjeēare

Vlora merr “ēertifikaten e lindjes”

Lexo...

 

 

Emblema

e bashkise Vlore bazohet ne tre elemente

Lexo...

 

 

Historia

historia e Lavdishme e Vlores
Lexo...

Home
“Njė emėr nė Shkencė” 2012 vjen nė Vlorė nga Prof.Dr.Arta Musaraj Print E-mail
15 Shtator 2012
Image here:
Kryetari i Bashkisė e vlerėson me titullin “Mirėnjohje e qytetit tė Vlorės”
Nė njė ambient shumė miqėsor, por edhe intelektual njėherėsh, organizuar si njė Mbrėmje Gala, Prof.Dr. Arta Musaraj, njė nga intelektualet e njohura tė qytetit tė Vlorės, aktualisht anėtare e Kėshillit Bashkiak Vlorė, ka ndarė vlerėsimin qė asaj i ėshtė bėrė nga njė prej universiteteve prestigjiozė europian, duke i shtuar rrethit intelektual,

Image here:
por edhe qytetit tė Vlorės edhe njė vlerė tjetėr, atė tė zhvillimit intelektual tė shoqėrisė sė sotme me hapat dhe ritmin e Europės .
Komiteti Sokrates, i Akademisė sė Oksfordit, Asambleja e Ēėshtjeve tė Europės, ndėr 50 kandidaturat mė tė pėrzgjedhura sipas kritereve tė pėrcaktuara, pėrzgjodhi Prof.Dr. Arta Musaraj si njė nga pesė shkencėtarėt mė tė spikatur tė fushės se menaxhimit dhe komunikimit per vitin 2012, duke i akorduar ēmimin “Njė emėr nė Shkencė 2012”, rezultat ky i arritur pas mbi 15 vjet pune akademike universitare. Aktualisht Prof.Dr.Musaraj ėshtė Drejtore e Bordit Editorial tė Academicus - International Scientific Journal, e vetmja revistė shkencore nė fushat social ekonomike dhe ligjore nė gjuhėn angleze nė Shqipėri, pjesė e librarisė shkencore elektronike mė tė madhe nė bote Ebsco Publishing ne data base-n "Academic Search Complete".
“The Name in Science” Award, shoqėrohej me kėtė motivacion:
Komiteti Sokrates, Akademia EBA Oxford (Britani e Madhe): Mbajtės i Titullit tė Nderit “Njė emėr nė Shkencė” 2012, Arta Musaraj, Republika e Shqipėrisė: Me vendim tė Komitetit Sokrates, nė pėrputhje me Paragrafin 1 e 2 tė Rregullores sė Akademisė, emri i Arta Musaraj ėshtė rregjistruar nė Regjistrin Botėror tė shkencėtarėve tė shquar tė shekullit tė 21, duke e vlerėsuar me medaljen e mirėnjohjes “Pėr Kontribute nė Botėn e Shkencės” si kavaliere e Urdhėrit Sokrates

Duke vlerėsuar arritjet shkencore, intelektuale e akademike tė zonjės Musaraj, Kryetari i Bashkisė Vlorė z. Shpėtim Gjika e nderoi atė me titullin “Mirėnjohje e qytetit tė Vlorės”.
Image here:
Ka qenė z.Arben Beqiraj, Nėnkryetar i Bashkisė, i cili ia dorėzoi kėtė titull znj.Musaraj, titull i shoqėruar me motivacionin: Pėr kontribut tė shquar nė vite nė fushėn e arsimit universitar nė Vlorė, pėr edukimin shkencor e profesional tė shumė brezave tė tė rinjve studentė dhe rritjen e kapaciteteve intelektuale; Si shenjė vlerėsimi dhe simbol i figurės qytetare nė pėrkushtimin pėr tė bėrė tė njohur Vlorėn dhe vlerat e saj historike, kulturore e njerėzore nė debate shkencore e tryeza ndėrkombėtare. 

 
< Prev   Next >

 

 

DVD 2004

Guida turistike e Vlores 2004. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

 

 

DVD 2005

Guida turistike e Vlores 2005. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho ...

 

 

DVD 2006

Guida turistike e Vlores 2006. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

Te reja/Flash

Njoftim

Bashkia Vlore, ne zbatim te V.K.M-se 369, date 18.05.2016 “Per miratimin e rregullores “Pėr kushtet dhe kriteret e ushtrimit tė veprimtarisė sė stacionit tė plazhit”, Urdherit te Brendshem Nr. 152, date 27.05.2016 ”Per dhenien te hapesirave publike per veprimtarine e stacioneve te plazhit”, Njoftimit Nr.4368 prot., date 01.06.2016 te Bashkise Vlore,

Read more...
 

Buxheti

INVITATION TO VLORA

Test

Weather


Kontaktoni me neWebmail Login

Username
Password

Emergjencat Civile


bashkiavlore.org