Qyteti arrow Qyteti arrow Qytetare Nderi
Qytetarėt e Nderit tė Vlorės Printoni E-mail

VKB Nr.62, datė 30.10.2000

 • Osmėn Muhamet Haxhiu
 • Ali Asllan Asllani
 • Ahmet Miftar Ahmataj
 • Shaban Sulejman Demiraj

VKB Nr.25, datė 27.03.2001

 • Agron Sulaj

VKB Nr.36, datė 24.04.2001

 • Jani Kostandin Minga - Mėsues i Popullit
 • Ibrahim Hasan Kushta - Mėsues i Popullit
 • Harrilla Marko Kuēuli - Mėsues i Popullit

VKB Nr.75, datė 12.10.2001

 • Romano Prodi

VKB Nr.2, datė 28.01.2002

 • Petro Marko (pas vdekjes)

VKB Nr.80, datė 27.09.2002

 • Kristo Papajani

VKB Nr.80/1, datė 25.10.2002

 • Familja Adem Jashari

VKB Nr.13, datė 31.03.2003

 • Xhorxh Soros (George Soros)

VKB Nr.19, datė 30.05.2003

 • Ali Mihali (mjek) pas vdekjes.

VKB Nr.23, datė 08.06.2006

 • Anna Kohen - Personalitet i shquar i komunitetit shqiptaro - izraelit.

VKB Nr.36, datė 22.09.2006

 • Ibrahim Shyti - Publicist, atdhetar
 • Albert Verria - Aktor, Artist i Popullit
 • Liza Laska - Aktore, Artiste e Merituar
 • Meliha Doda - Kėngėtare e Trios Vlonjate
 • Reshat Osmani - Kėngėtar i Trios Vlonjate
 • Kostandin Thana - Kėngėtar i Trios Vlonjate
 • Albert Minga - Regjisor – Artist i Merituar.
 • Mounir Bouchenaki - Zv/Drejtor i Pergjithshem i UNESCO-s, Drejtor pėr Kulturėn.
 • Tatjana Gjonaj - Ambasadore, Pėrfaqėsusese e pėrhershme e Shqipėrisė pranė UNESCO-s
 • Haxhi Dalipi - Artist i Merituar, Dirigjent dhe kompozitor i shquar
 • Pirro Cakrani - Kėngėtar, krijues dhe mbėshtetės i talenteve te reja
 • SH.T.Z Alfred Moisiu - President i Republikės sė Shqipėrisė

VKB Nr.16, datė 29.06.2007

 • Ibrahim Zejno

VKB Nr.1, datė 31.01.2008

 • Hashim Thaēi

VKB Nr.26/2, datė 02.07.2008

 • Xhevair Rexhepi (pas vdekjes)

VKB Nr.5, datė 5.02.2009

 • Neshat Tozaj (pas vdekjes)

VKB Nr.6, datė 5.02.2009

 • Shyqyri Zeneli (pas vdekjes)

VKB Nr.7, datė 5.02.2009

 • Spiro Jovani

VKB Nr.9, datė 5.02.2009

 • Afrim Agalliu
 • Agron Hamo
 • Mane Lumani
 • Muhamet Liko

VKB Nr. 6, datė 25.03.2010

 • Gafur Meēaj

VKB Nr. 15, datė 22.04.2010

 • Zeqir Alizoti

VKB Nr. 16, datė 22.04.2010

 • Pavli Flloko

VKB Nr. 17, datė 22.04.2010

 • Drita Pelinku

VKB Nr. 44, datė 12.08.2010

 • Vasillaq Goda

VKB Nr. 45, datė 12.08.2010

 • Hatiqet Bendo

VKB Nr. 46, datė 12.08.2010

 • Fatos ARAPI

VKB Nr. 60, datė 28.10.2010

 • Theodhori Driza (Todi)

VKB Nr. 78, datė 23.12.2010

 • Ilir Ngresi

VKB Nr.61, datė 28.10.2010

 • Abdyl Deromemaj

VKB Nr.62, datė 28.10.2010

 • Qirjako Sava

VKB Nr.63, datė 28.10.2010

 • Myqerem Ferra (pas vdekjes)

VKB Nr.64, datė 28.10.2010

 • Leka Kruta

VKB Nr.65, datė 28.10.2010

 • Adem Gjyzeli (pas vdekjes)

VKB Nr.66, datė 28.10.2010

 • Kleopatra Skarēo (Dokle)

VKB Nr. 25, datė 31.05.2012

 • Sergio Strozzi, Konsulli i Pėrgjithshėm i Italisė nė Vlorė

VKB Nr. 31, datė 21.06.2012

 • Fatmir LIMAJ

VKB Nr. 32, datė 21.06.2012

 • Prof. Dr. Bardhyl Golemi (Mėsues Veteran, Akademik)

VKB Nr. 33, datė 21.06.2012

 • Pėllumb Velo (shkrimtar dhe fabulist)

VKB Nr. 49, datė 8.11.2012

 • AKADEMIK REXHEP QOSE

VKB Nr. 50, datė 8.11.2012

 • ISMAIL KADARE

VKB Nr. 51, datė 8.11.2012

 • JOHN L. WITHERS, II

VKB Nr. 52, datė 8.11.2012

 • DRITAN HOXHA (pas vdekjes)

VKB Nr. 53, datė 8.11.2012

 • RAMUSH HARADINAJ

VKB Nr. 54, datė 8.11.2012

 • AKADEMIK REXHEP FERRI

VKB Nr. 55, datė 8.11.2012

 • SAMI LUSHTAKU

VKB Nr. 56, datė 8.11.2012

 • SOKOL BASHOTA

VKB Nr. 57, datė 8.11.2012

 • MUSA DEMI

VKB Nr.6, datė 29.03.2013

 • Alfred Zijai (pas vdekjes

VKB Nr.38, datė 12.12.2013

 • Neki Dredha

VKB Nr. 39, datė 12.12.2013

 • SHYQYRI BALLA (pas vdekjes)

VKB Nr. 40, datė 12.12.2013

 • KASO PETOSHATI (pas vdekjes)

VKB Nr.21, datė 8.05.2014

 • Irfan Pustina (pas vdekjes)

VKB Nr.22, datė 8.05.2014

 • Kristo Frashėri

VKB Nr.23, datė 8.05.2014

 • Odise Papa

VKB Nr.24, datė 8.05.2014

 • Jani Hondro (pas vdekjes)

VKB Nr.60, datė 11.12.2014

 • Prof. Dok. Sabit Brokaj

VKB Nr.61, datė 11.12.2014

 • Pėllumb Xhufi

VKB Nr.62, datė 11.12.2014

 • Paskal Milo

VKB Nr.63, datė 11.12.2014

 • Mexhit Haxhiu

VKB Nr.64, datė 11.12.2014

 • Viktor Papavangjeli

 
< I mėparshmi   Tjetri >

Kontaktoni me neWebmaili i Bashkise

Emri
Fjalėkalimi

Emergjencat Civile


bashkiavlore.org