Vlora 2500 vjeēare

Vlora merr “ēertifikaten e lindjes”

Lexo...

 

 

Emblema

e bashkise Vlore bazohet ne tre elemente

Lexo...

 

 

Historia

historia e Lavdishme e Vlores
Lexo...

 
Image
 
Pėrfundon epoka e djegies sė mbeturiave urbane nė qytetin e Vlorės
8 Gusht 2015
Image here:
Kryetari i Bashkisė sė Vlorės Dritan Leli ka nisur realizimin e premtimeve tė tij tė bėra gjatė fushatės elektorale pėr zgjedhjet e 21 qershorit. Ka qenė njė nga problemet mė serioze pėr mjedisin dhe cilėsinė e jetės sė qytetarėve tė Vlorės nė prioritetet e Kryebashkiakut Leli qė ka marrė vėmendjen e tij nė kėtė fillim mandati.
Read more...
 
Njoftim pėr mbledhjen e Kėshillit Bashkiak

Ju njoftojmė se ditėn e enjte, nė datėn 13 Gusht 2015, ora 10:00, nė sallėn e mbledhjeve tė Kėshillit, do tė zhvillohet mbledhja Kėshillit tė Bashkisė me kėtė:

Read more...
 
Mbledhja e Konstituimit tė Kėshillit Bashkiak

Ju njoftojmė se ditėn e Premte, nė datėn 31.07.2015, ora 11:00. nė sallėn e teatrit “Petro Marko“, do tė zhvillohet mbledhja pėr konstituimin e Kėshillit tė Bashkisė me kėtė:

Read more...
 
28.05.2015 - Shpallje vetėm pėr nėpunės civil – Administrator Shoqėror

Drejtoria e Burimeve Njerėzore tė Bashkisė Vlorė nė bazė tė 22 dhe tė nenit 25 tė ligjit nr.152/2013 “Pėr nėpunėsin civil” dhe pikės 1 tė Kreut VII tė VKM nr. 243, datė 18.03.2015 “Pėr pranimin, lėvizjen paralele, periudhėn e provės dhe emėrimin nė kategorinė ekzekutive”, shpall procedurėn e lėvizjes paralele dhe tė pranimit nė shėrbimin civil pėr plotėsimin e vendit tė lirė tė punės nė pozicionin: 1 (njė) “Administrator Shoqėror” nė Drejtorinė e Ndihmės dhe Shėrbimit Social, kategoria IV-b.

Lexoni tė plotė "SHPALLJE"

 

Read more...
 
25.05.2015 – Shpallje fituesi – Drejtor Juridik

Nė zbatim tė ligjit Nr.152/2013 “Pėr nėpunėsin civil”, i ndryshuar, neni 4 pika b, neni 28 pika 4 dhe VKM nr. 242, datė 18.03.2015 “Pėr plotėsimin e vendeve tė lira nė kategorinė e ulėt dhe tė mesme drejtuese”, nė pėrfundim tė procedurave tė konkurrimit pėr plotėsimin e vendit tė lirė nė pozicionin 1 (njė) Drejtor nė Drejtorinė Juridike tė Bashkisė Vlorė, Komiteti i Pranimit pėr Ngritjen nė Detyrė shpall fitues pėr kėtė pozicion:

 Daut Zeraj       90,0 pikė

 

Read more...
 
21.05.2015 – Shpallje fituesi – Administrator Shoqėror

Nė zbatim tė ligjit Nr.152/2013 “Pėr nėpunėsin civil”, nė pėrfundim tė procedurave tė konkurrimit pėr plotėsimin e vendit tė lirė nė pozicionin 1 (njė) “Administrator Shoqėror” nė Drejtorinė e Ndihmės dhe Shėrbimit Social tė Bashkisė Vlorė me procedurėn e pranimit nė shėrbimin civil nė kategorinė ekzekutive, sipas parashikimeve tė nenit 22 tė ligjit, Komisioni i Pėrhershėm i Pranimit shpall fitues pėr kėtė pozicion:

  1. Burbuqe Shehu 88,0 pikė
  2. Silva Ēobo 73,0 pikė

 

Read more...
 
21.05.2015 – Shpallje fituesi – Specialist Sporti

Nė zbatim tė ligjit Nr.152/2013 “Pėr nėpunėsin civil”, nė pėrfundim tė procedurave tė konkurrimit pėr plotėsimin e vendit tė lirė nė pozicionin 1 (njė) “Specialist Sporti” nė Drejtorinė e Marrėdhenieve me Publikun dhe Informacionit tė Bashkisė Vlorė me procedurėn e pranimit nė shėrbimin civil nė kategorinė ekzekutive, sipas parashikimeve tė nenit 22 tė ligjit, Komisioni i Pėrhershėm i Pranimit shpall fitues pėr kėtė pozicion:

  1. Liljana Lame   85,0 pikė

 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 16 of 434

 

 

DVD 2004

Guida turistike e Vlores 2004. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

 

 

DVD 2005

Guida turistike e Vlores 2005. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho ...

 

 

DVD 2006

Guida turistike e Vlores 2006. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

Te reja/Flash

Njoftim pėr mbledhjen e Kėshillit Bashkiak
Ju njoftojmė se ditėn e enjte, nė datėn 13 Gusht 2015, ora 10:00, nė sallėn e mbledhjeve tė Kėshillit, do tė zhvillohet mbledhja Kėshillit tė Bashkisė me kėtė
Read more...
 

Buxheti

INVITATION TO VLORA

Test

Weather


Kontaktoni me neWebmail Login

Username
Password

Krenaria e qytetit


bashkiavlore.org